W jaki sposób promować produkty eko?

W jaki sposób promować produkty eko?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

O ile 10 lat temu produkty ekologiczne były czymś ekskluzywnym i nastawionym na wąskie grono odbiorców, o tyle dziś stały się właściwie standardem i czymś, czego klienci oczekują

Ekologiczne marki wyrastają na rynku jak grzyby po deszczu, więc promowanie eko towarów w dobie świadomej konsumpcji wymaga wykorzystania odpowiednich narzędzi i opracowania dobrej strategii marketingowej. Oto kilka wskazówek.

Korzystaj z różnych kanałów komunikacji

Nie przeciążaj opakowań i etykiet produktów informacjami o środowisku. Korzystaj z różnych kanałów, aby przekazać kupującemu ważne informacje o produkcie – ulotki w punkcie sprzedaży, sieci społecznościowe, newslettery dla stałych klientów. To zbuduje długofalową relację z konsumentami i pomoże Ci edukować ich w temacie ekologii. Pokaże także Twoje autentyczne zaangażowanie w sprawę.

Unikaj utartych i ogólnikowych fraz

Często kupujący po prostu nie odważa się wybrać nowej „zielonej” marki, ponieważ jej nie zna i nie ma do niej zaufania. Dlatego, promując swój produkt, unikaj ogólników i utartych frazesów. Zamiast tego używaj konkretów. Powiedz swoim klientom dokładnie, w jaki sposób Twój produkt jest ekologiczny i jak korzystanie z niego pomaga środowisku. Przedstaw też korzyści z użytkowania go w porównaniu z nieekologicznymi analogami na rynku.

Skoncentruj się na całym cyklu życia produktu

Odbiorcy ekologicznych produktów są najbardziej świadomą grupą konsumentów. Lubią wiedzieć, skąd pochodzą towary oraz ich składowe, jak wygląda proces pozyskiwania surowców i warunki produkcji. I właśnie to powinieneś zawrzeć w swoich działaniach promocyjnych. Opowiadaj o całym cyklu życia swoich produktów: o pochodzeniu surowców, ich przetwarzaniu, transporcie, użytkowaniu, a także utylizacji.

Maksymalnie poszerzaj zasięgi

Dotrzyj do szerokiego grona odbiorców, promując swoje produkty ekologiczne jako normę, a nie jako „wyjątek”.  Dostarczając potencjalnym klientom niezbędnych informacji i prowadząc ciekawe kampanie edukujące w zakresie technologii, możesz sam stworzyć świadomych konsumentów, którzy kupią Twój produkt i będą lojalni wobec Twojej marki.

Angażuj się w różne akcje i wydarzenia

Zawieraj współpracę z innymi ekologicznymi markami, bierz udział w tematycznych targach i bądź obecny na masowych eventach, w których udział biorą także Twoi potencjalni odbiorcy. Działaj też na rzecz ochrony środowiska, promując swój wizerunek odpowiedzialnego społecznie biznesu.

Pamiętaj o ekologicznym opakowaniu

Opakowania to obszar, który oczywiście kwestionuje jakąkolwiek politykę środowiskową firmy, jeśli jej produkt jest pakowany w polimery, które nie ulegają biodegradacji. Jeśli chcesz skutecznie promować ekoprodukt, musisz zadbać o to, by każdy jego aspekt był przyjazny dla środowiska.

Nie zapomnij o podstawach marketingu

Wykorzystuj wszystkie dostępne narzędzia marketingowe, które są w zasięgu Twojego budżetu i pomogą Ci osiągnąć cel. Bądź aktywny w social media i zbieraj grono lojalnych odbiorców. Twórz także ciekawe treści, którymi będą chcieli dzielić się z innymi, tym samym promując Twój produkt.

Zbuduj wygodną i czytelną stronę internetową. Zadbaj o jej pozycjonowanie pod najpopularniejsze zapytania związane z kategorią Twoich produktów i ekologią. Zajmij się także budowaniem profilu jakościowych linków zewnętrznych, udostępniając je na tematycznie powiązanych zasobach o wysokim autorytecie i reputacji. Skorzystaj także z reklamy kontekstowej i targetowanej, by trafiać do odbiorców najbardziej zainteresowanych Twoją ofertą.

Zdj. główne: Photo Boards/unsplash.com

creamedis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym są egzaminy DELE C1-C2? – Przedstawienie ogólnego zarysu
Czym są egzaminy DELE C1-C2? – Przedstawienie ogólnego zarysu
Egzaminy DELE C1 i C2 są wymagające, ale jednocześnie stanowią wyjątkową okazję do udowodnienia wysokich umiejętności językowych.
Jak efektywne ekspozytory impulsowe mogą zwiększyć twoje sprzedaże
Jak efektywne ekspozytory impulsowe mogą zwiększyć twoje sprzedaże
Odkryj, jak efektywne ekspozytory impulsowe mogą zwiększyć twoją sprzedaż. Artykuł przedstawia praktyczne porady i strategie na to, jak poprawić ekspozycję produktów i przyciągnąć uwagę klientów.
E-commerce jako przyszłość handlu
E-commerce jako przyszłość handlu
E-commerce, czyli handel internetowy, to dzisiaj jedna z najpopularniejszych form sprzedaży. Coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie biznesu właśnie w tym modelu, co nie dziwi, ponieważ oferuje on wiele korzyści, takich jak łatwość dotarcia do klientów, niemal nieograniczone możliwości w skali globalnej oraz redukcję kosztów związanych z prowadzeniem sklepu stacjonarnego. Jednak, aby e-commerce był dochodowym biznesem, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów.
Ostatnie wpisy