Prowadzisz firmowy fanpage? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w www

Prowadzisz firmowy fanpage? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w www
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Strona www i sieci społecznościowe to różne narzędzia, które rozwiązują różne problemy. Uzupełniają się wzajemnie, ale jedno nie zastąpi drugiego. Indywidualnym rzemieślnikom i małym przedsiębiorcom do realizacji działalności czasem wystarczy konto na Facebooku. Jednak w dalszej perspektywie rozwoju biznesu firma nie obędzie się bez strony internetowej.

Strona www a konto w social media

Strona jest podstawowym „oddziałem” firmy w Internecie i pokazuje podstawowe informacje o niej. Z kolei sieci społecznościowe pozwalają pokazać firmę w bardziej dynamicznym aspekcie. Obserwujący mogą śledzić życie codzienne firmy i uzyskiwać szybkie odpowiedzi dzięki bezpośredniej komunikacji.

Na stronie jest wstępnie zaprojektowana struktura, która pozwala szybko zobaczyć informacje o firmie i zawsze będą one na swoim miejscu. W social media publikowane są sprawy bieżące – wszystko to, co aktualne dla działalności, ale w porządku chronologicznym (od najnowszych do najstarszych), przez co nie zawsze wszystko uda się znaleźć.

Sieci społecznościowe są wprowadzane w ramy ich interfejsu i niemożliwe jest umieszczanie tam informacji w formie, która nie jest przewidziana przez konkretny format. Strona www pozwala zrobić niemal wszystko: interaktywne moduły, treści multimedialne i dowolną sekwencję informacji.

Strona internetowa jest wartością niematerialną, której właścicielem jest firma na mocy prawa własności. Prawo chroni zarówno zdjęcia i filmy, jak i teksty, programy i bazy danych. Witrynę można nawet sprzedać. Konto w sieci społecznościowej należy do samej sieci, a nie do firmy. Administracja może w każdej chwili zmienić regulamin wewnętrzny, usunąć treści lub całkowicie zablokować konto, jeśli uzna, że łamie ono zasady.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

Strona to ogólnodostępna wirtualna wizytówka firmy, którą można zaprojektować według własnego uznania. Oto kilka zadań, jakie może spełniać:

  • budowanie wizerunku marki. Na stronie możesz zaprezentować firmę z jak najlepszej strony i szczegółowo – przedstawić sposób działania, pracowników, certyfikaty, technologie, wskazać lokalizację, a także dowolny katalog towarów i usług;
  • interakcja z użytkownikami. Doświadczenie użytkownika w dużej mierze zależy od projektu i wygody serwisu – czy klientowi podoba się strona, czy zechce ponownie skorzystać z usługi. To doświadczenie można stale analizować i ulepszać;
  • przyciągnięcie nowych klientów i partnerów. Witryny reklamowane są za pomocą reklamy kontekstowej, banerów, promocji w wyszukiwarkach, a nawet tradycyjnych kanałów. Reklama w Internecie może przyciągnąć nie tylko kupujących, ale także potencjalnych inwestorów, partnerów i pracowników;
  • prezentacja wyników swojej pracy. Strona umożliwia umieszczenie portfolio: opis rozwiązanych zadań ze zdjęciami, filmami, tekstem i dowolną grafiką. Potencjalni klienci i partnerzy mogą w ten sposób przekonać się o Twoim doświadczeniu i autorytecie;
  • automatyzacja procesów i niższe koszty. Strona umożliwia zautomatyzowanie płatności i dostaw, tworzenie niezależnych zamówień, a także dopełnianie formalności. Strony internetowe można również zintegrować z innymi aplikacjami w celu ułatwienia księgowości sprzedaży.

Strona pozwala poinformować o firmie lub nowym produkcie większą liczbę potencjalnych klientów – wynika to z faktu, że aby przeglądać witryny www, nie trzeba być ich użytkownikiem. W przypadku mediów społecznościowych Twoi odbiorcy muszą mieć konta w konkretnym serwisie.

Zdj. główne: Christina @ wocintechchat.com/unsplash.com

creamedis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są zalety szkoleń marketingowych?
Jakie są zalety szkoleń marketingowych?
Szkolenia marketingowe to nieodzowny element w rozwoju kariery w dziedzinie marketingu. W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja na rynku jest tak duża, specjaliści z branży muszą być na bieżąco z najnowszymi trendami i technikami, aby skutecznie dotrzeć do swoich klientów. Dlatego regularne uczestnictwo w szkoleniach marketingowych jest kluczowe dla rozwoju kariery w tej dziedzinie. W poniższym tekście przedstawiono najważniejsze zalety dlaczego warto zainteresować się szkoleniami marketingowymi.
WCAG 2.1 – Dlaczego dostępność cyfrowa jest ważna i jak ją osiągnąć?
WCAG 2.1 – Dlaczego dostępność cyfrowa jest ważna i jak ją osiągnąć?
Dostępność cyfrowa jest kluczowa dla równego dostępu. Dowiedz się, dlaczego jest ważna i jak ją osiągnąć zgodnie z WCAG 2.1.
Nurturing w Twoim sklepie internetowym. Czym jest i jak może Ci pomóc?
Nurturing w Twoim sklepie internetowym. Czym jest i jak może Ci pomóc?
Dobrych, pełnych zaufania relacji z klientami nie tworzy się od tak. Są raczej jak ogród – trzeba do nich cierpliwości, […]
Ostatnie wpisy