Agencja brandingowa a agencja reklamowa. Czym się różnią?

Agencja brandingowa a agencja reklamowa. Czym się różnią?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Agencja brandingowa to stosunkowo nowy podmiot na rynku. Świadczy usługi dla firm, wspierając je w budowaniu atrakcyjnego, spójnego i idealnie dostosowanego do aktualnych realiów wizerunku. Wydawać by się mogło, że taką samą rolę pełni istniejąca od lat agencja reklamowa. Jeśli się jednak przyjrzymy bliżej działalności obydwu podmiotów, szybko dojdziemy do wniosku, że obszar ich zawodowych zainteresowań jest zupełnie różny. Czym zajmuje się agencja reklamowa, a kiedy lepiej skorzystać z usług jej młodszej siostry, agencji brandingowej?

Agencja reklamowa. W czym wspiera swoich klientów?

Agencja reklamowa to podmiot, który od lat funkcjonuje na runku usług skierowanych do przedsiębiorców. Kluczowym jej zadaniem jest wspieranie klientów w procesie organizowania i realizowania skutecznych kampanii reklamowych. Jeszcze kilkanaście lat temu agencje reklamowe pomagały klientom w reklamowaniu ich usług głównie w tzw. mediach tradycyjnych – radiu, prasie i telewizji. Dziś ważniejszym od nich medium stał się Internet i to właśnie na działaniach promocyjnych w sieci większość agencji reklamowych koncentruje swoją działalność.

Agencja reklamowa skupia się głównie na promowaniu już istniejących produktów oraz samej marki, która posiada już pewien konkretny wizerunek. Jej głównym zadaniem jest takie ukazanie oferty marki, aby zyskała ona uznanie i zainteresowanie odbiorców, co wprost przełoży się na wzrost ich sprzedaży. Warto wiedzieć, że agencja reklamowa nie koncentruje się przy tym na wizerunku marki i jego umiejętnym kształtowaniu – jej celem jest przedstawienie marki takiej, jaka jest, oczywiście z podkreśleniem jej atutów i mocnych stron.

Fot.: elements.envato.com / drazenphoto

Agencja brandingowa. Nowa siła w branży marketingowej

Zupełnie inaczej do promowania marek swoich klientów podchodzi agencja brandingowa. To podmiot, którego głównym zadaniem jest stworzenie korzystnego, spójnego i zapadającego w pamięć wizerunku oraz jego promowanie w mediach, w dzisiejszych czasach głównie w internecie. Takie rezultaty agencja brandingowa jest w stanie osiągnąć, korzystając z wielu technik i kanałów komunikacji. Jednym z najważniejszych zadań, jakie realizuje ten podmiot, jest tworzenie wokół marki spójnego systemu wartości.

W skład systemu wartości lub inaczej tożsamości marki, chodzi szereg elementów. Są to m. in. filozofia marki, jej cele i dążenia, identyfikacja wizualna, sposoby komunikacji z klientem, działania w zgodzie z przyjętymi standardami i wiele innych. Aby możliwe było stworzenie marki posiadającej spójny wizerunek oraz docenianą przez klientów tożsamość, konieczna jest odpowiednia strategia. W planowaniu działań w jej ramach również pomaga agencja brandingowa, która opiekuje się marką od samego początku jej istnienia, a każde nowe działanie jest przemyślane i spójne z wartościami nowej firmy.

Dzięki wsparciu agencji brandingowej możliwe staje się stworzenie silnej, konkurencyjnej i spójnej w każdym aspekcie jej wizerunku marki, która szybko zyska uwagę grupy docelowej, stanie się rozpoznawalna, a jej produkty i usługi będą cieszyły się uznaniem wśród odbiorców. W osiągnięciu wszystkich tych celów potrzebne jest wsparcie agencji brandingowej, dla której kluczowe jest umiejętne wyeksponowanie marki.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / YuriArcursPeopleimages

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak metoda Montessori wspiera rozwój języka angielskiego u najmłodszych?
Jak metoda Montessori wspiera rozwój języka angielskiego u najmłodszych?
Dowiedz się, jak metoda Montessori może poprawić umiejętności językowe Twojego dziecka, z naciskiem na język angielski. Poznaj skuteczne strategie i techniki nauczania na wczesnym etapie edukacji.
Zrozumienie i interpretacja symboli związanych z bezpieczeństwem na stanowisku pracy
Zrozumienie i interpretacja symboli związanych z bezpieczeństwem na stanowisku pracy
Zrozumienie i interpretacja symboli związanych z bezpieczeństwem na stanowisku pracy, to klucz do zachowania bezpieczeństwa i dobrobytu wszystkich pracowników. Dowiedz się więcej z naszego szczegółowego przewodnika.
Jak skuteczne szkolenia językowe online mogą przyczynić się do rozwoju twojej firmy?
Jak skuteczne szkolenia językowe online mogą przyczynić się do rozwoju twojej firmy?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy szkolenia językowe online mogą wpłynąć na rozwój twojego biznesu? Od komunikacji międzynarodowej po zwiększenie efektywności zespołu - odkryj korzyści inwestowania w językowe umiejętności swojego personelu.
Ostatnie wpisy