Podstawowe założenia pozycjonowanie

Reklama internetowa
Podstawowe założenia pozycjonowanie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pozycjonowanie to jedno z najważniejszych działań marketingowych w sieci. Zależy od niego między innymi wysokość zysków osiąganych przez wybraną witrynę, rozpoznawalność marki na tle innych czy wywoływanie uczucia zaufania ze strony internautów. Proces ten polega na zoptymalizowaniu strony WWW pod kątem szczególnie skomplikowanego algorytmu Google, który na bieżąco wylicza pozycję każdej strony i ocenia jej przydatność w kontekście danej frazy kluczowej. Celem pozycjonowania ShopGold i innych CMS-ów jest to, aby podstrony danej witryny mogły osiągnąć w preferowanych słowach kluczowych nawet pierwszą pozycję w listingu Google.

Pozycjonowaniem można wiele osiągnąć…

Pozycjonowanie nie bez powodu jest uznawane w branży e-commerce za najważniejsze działanie marketingowe – znacznie istotniejsze z punktu widzenia efektów długofalowych niż artykuły sponsorowane bądź reklama displayowa. Pozycjoner w trakcie realizowania pozycjonowania przeprowadza szereg różnych etapów, wśród których warto wymienić:

  • Audyt SEO, którego celem jest dokładne rozpoznanie obecnego stanu witryny pod kątem SEO,
  • działania on-site, w skład których wchodzą między innymi czynności polegające na modyfikacji kodu źródłowego, usunięciu zbędnych wtyczek i rozszerzeń czy dostosowaniu UX i UI do wymagań konkretnej grupy docelowej,
  • działania off-site wykonywane na stronach trzecich. Należy do nich przede wszystkim pozyskanie jak największej ilości linków zwrotnych do naszej witryny.

Spełnienie tych wszystkich założeń sprawia, że pozycjonowana strona może pojawić się w SERP (Search Engine Results Page) nawet na pierwszej pozycji przy mniej popularnych i obleganych frazach kluczowych. Z reguły świeże witryny bez historii w pozycjonowaniu znajdują się na samym końcu listingu. Zadaniem pozycjonowania Booster SEO jest to, aby z tej pozycji dostać się jak najwyżej. Jakie są zalety tego działania?

  • Znacznie większe możliwości zarobku dzięki większej ilości odwiedzin witryny,
  • łatwiejsza sprzedaż w trudnych gałęziach handlu,
  • znacznie większe zaufanie ze strony internauty,
  • bezproblemowe nawiązywanie nowych kontaktów z kontrahentami,
  • i wiele innych.

Nieprawidłowym pozycjonowaniem można wiele stracić

Wiemy już czym jest SEO, równie istotne jest jednak także to, dlaczego warto to działanie zlecić dobrej, godnej zaufania firmie. Błędne przeprowadzenie któregokolwiek z kroków zawsze skutkuje pewnymi sankcjami ze strony Google. Nawet z pozoru niewinne obciążenie strony i serwera wieloma wizualnymi wtyczkami może spowodować spowolnienie ładowania się strony, a co za tym idzie, zwiększenie współczynnika odrzuceń bounce rate i skrócenie czasu przebywania na witrynie. Efektem jest pogorszenie pozycji witryny w listingu, mimo z pozoru znacznie lepszej oprawy wizualnej strony. Czasami jednak sankcje mogą być bardziej dotkliwe, tak jak w przypadku samodzielnych pozycjonerów, którzy umieszczają linki zwrotne do swojej strony na farmach linków lub forach czy blogach o bardzo słabej reputacji w Google. Efektem bywa całkowite wykluczenie witryny z Google.

Fot. StockSnap/pixabay.com

creamedis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabawki do żłobka – jakie można wybrać?
Zabawki do żłobka – jakie można wybrać?
Wybór odpowiednich zabawek dla dzieci w żłobku jest ważnym zadaniem, które wymaga uwagi i odpowiedniego przemyślenia.
Jak skutecznie sprzedawać kursy online: przewodnik dla początkujących
Jak skutecznie sprzedawać kursy online: przewodnik dla początkujących
Odkryj strategie, dzięki którym z sukcesem sprzedasz swoje kursy online. Dowiedz się, jak skutecznie przyciągnąć uczniów i zwiększyć zyski z Twojej wiedzy.
Landing page – prosta strona internetowa, która pomoże Ci sprzedawać
Landing page – prosta strona internetowa, która pomoże Ci sprzedawać

Zastanawiasz się, czy warto stworzyć landing page dla swojego sklepu? Nie namyślaj się dłużej! Sprawdź, dlaczego warto!

Ostatnie wpisy